Kdy a kde fotím

Věnuji vám tolik času, abyste se mohli uvolnit a focení vás bavilo. Věřte, že 60-90 minutové focení vám uteče jak voda a vznikne během něho mnoho krásných a neopakovatelných momentů, které pro vás zachytím. Obvykle fotím 1-2 hod před západem sluníčka, kdy je nejkrásnější světlo. Lokality pro focení pro vás pečlivě vybírám, aby bylo možné se během focení projít, uvolnit a děti měly dost prostoru se vyběhat. V případě zájmu fotím také u vás doma. 

Jak se na focení obléci

Styling je pro mě poměrně citlivé téma. Každý jsme jiný, máme jiný styl i vkus. A já to plně respektuji. Nicméně při focení je dobré se držet jistých pravidel, aby fotky působily harmonicky a lahodily oku. Proto jsem pro vás vypsala pár obecných tipů a rad, čeho se držet a čemu se naopak vyvarovat.

V jednoduchosti je krása
Přemýšlejte nad oblečením všech zúčastněných jako nad jedním celkem. Snažte se, aby oblečení všech focených hezky ladilo. Vyvarujte se kombinování mnoha různých vzorů. Nepřehánějte to ale prosím ani na druhou stranu. Nepůsobí dobře, když všichni přijdou například ve stejném tričku, stejných barvách apod. Nápisy a obrázky na oblečení působí také rušivě.

Přírodní a zemité tóny působí harmonicky
Protože fotím nejčastěji v přírodě, jemné zemité tóny v takovém prostředí působí velmi souladně. Zde je ale třeba určitě přihlížet i na to, co se líbí vám a v čem se cítíte dobře. Nedoporučovala bych ale výběr křiklavých barev. Ty jsou opravdu rušivé a hází nepříjemné odlesky do obličeje.

Šaty a sukně vnáší do fotografie pohyb a dynamičnost
Jste žena, která si na šatech příliš nepotrpí? Pak vás samozřejmě do jejich nošení nutit nemohu. Nicméně by stálo za úvahu, zda si je alespoň na focení nevzít. Nejenže tím podtrhnete svoji ženskost, ale ještě jimi vnesete do fotky krásnou dynamičnost. A věřte, že vhodný výběr šatů sluší opravdu každé ženě. Pohyb do fotky dostanete třeba také rozpuštěnými vlasy nebo dlouhým šátkem.

Doplňky mohou být příjemným detailem, ale nesmí se to s nimi přehánět
Co se týče šperků nebo hodinek, je dobré zvolit doplňky nenásilné, které jen podtrhnou váš celkový outfit, ale nebudou dominantním prvkem, strhávajícím od vás pozornost.  Klobouky jsou krásným doplňkem, ale musí se s nimi opatrně. Pokud jste kloboukoví, určitě si ho na focení vezměte, ale počítejte s tím, že je dobré pár fotek udělat i bez něj. Klobouk vám totiž může zbytečně zastiňovat obličej. Zcela bych se však vyhnula kšiltovkám.

Na detailech záleží
A není tomu jinak při focení. I drobný detail může povznést, nebo naopak snížit fotku na jinou úroveň. Přemýšlejte proto také o vhodné obuvi. Nevěřili byste, jak moc mohou i takové boty ovlivnit celkový dojem z fotky. V létě je situace o to snazší, že se můžete klidně vyzout a fotit na boso.

Přirozenost a uvolněnost jsou nejdůležitější
A na to prosím nezapomeňte. Pro mě je právě přirozenost úplně na prvním místě. Pokud budete mít do sebemenšího detailu vyladěný outfit, ale nebudete se cítit uvolnění a sami sebou, pak to vše ztrácí smysl. Všechny výše zmíněné rady jsou jen jakýmsi návodem, jak dosáhnout působivých fotek, ale musíte s nimi být ztotožněni hlavně vy. Zrovna tak je důležité, byste se v oblečení cítili pohodlně, jen pak se můžete skutečně uvolnit.

Nevíte si stále rady?
Nebojte. Každému, s kým se na focení domluvím, nabízím zdarma konzultaci ohledně stylingu. A už jen na vás záleží, zda ji využijete.


Termín dodání fotografií

U všech focení, kromě svatebního, dodávám náhledy do 2 týdnů od data focení, finální fotky zasílám nejpozději do 3 týdnů po vašem výběru a uhrazení peněz na účet. Náhledy svatebních fotek zasílám nejpozději 3 týdny od konání svatby a finální fotografie 3-4 týdny po vašem výběru a uhrazení peněz na účet. 
Autorská práva 

Všechny fotografie jsou předmětem autorského práva a majetkem fotografa a nesmí být použity pro jakýkoli komerční účel, propagaci či prodej třetí straně bez písemného souhlasu autora. Fotografované osoby mohou používat fotografie pro svou nekomerční osobní prezentaci.


Zásady zpracování osobních údajů

Osobní údaje, které mi budou poskytnuty, jako jméno, příjmení a kontaktní údaje, pro plnění smluvního vztahu, budu zpracovávat po dobu následujících 5 let ve smyslu zákona o ochraně osobních údajů.​​​​​​​

Informace o poskytovaných balíčcích a ceny najdete v ceníku:
Back to Top